تماس و مشاوره رایگان : 09128182100
ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه، نوعی جراحی زیبایی است که باعث کاهش اندازه و خوش فرم تر کردن سینه ها می شود.

بهترین کلینیک ماموپلاستی

جراحی کوچک کردن سینه

ماموپلاستی چیست؟

این روزها زیبایی و تناسب اندام، دغدغه بسیاری از افراد است. راه های زیادی برای بهبود ظاهر وجود دارد. بالا رفتن سن، بارداری و شیردهی و همچنین تغییر وزن می تواند منجر به تغییر اندازه سینه ها شود. بزرگ بودن سینه ها می تواند ظاهر آنها را تغییر داده و یا منجر به شل شدن و افتادگی آنها شود. ماموپلاستی نوعی جراحی زیبایی است که منجر به کوچک شدن سایز سینه ها و خوش فرم شدن آنها می شود.

عموما افراد زیر اقدام به جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی می کنند:

اشخاصی که سایز سینه های آنها در مقایسه با اندازه دیگر بخش های بدنشان در تناسب نیست.

افرادی که اندازه سینه هایشان یکی نیست، با استفاده از ماموپلاستی این مشکل را حل می کنند.

جراحی کوچک کردن سینه به وسیله ی جراح پلاستیک انجام می شود. طی این جراحی که بیمار حدود 2 تا 4 ساعت بیهوش خواهد بود، پزشک جراح سه قسمت از سینه را برش زده و مقداری از بافت و چربی آن را بر می دارد. پزشک جراح باید بسیار مراقب باشد که حین جراحی کوچک کردن سینه، ارتباط خونی بین بافت و چربی با سینه قطع نشود. پزشک جراح پس از اینکه تناسب مورد نظر را به وجود آورد، بخش های برش خورده را بخیه و پانسمان می کند.

 

مراقبت های پس از ماموپلاستی

در صورتی که می خواهید بهترین نتیجه را از جراحی کوچک کردن سینه های خود بگیرید و همچنین دوران نقاهت شما کوتاه تر شود، بهتر است به برخی نکات قبل و بعد از جراحی دقت کنید. از جمله مراقبت های بعد از اموپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– از آنجا که جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی با بیهوشی بیمار انجام می شود، حتما به یک همراه نیاز خواهید داشت تا پس از پایان یافتن عمل جراحی و به هوش آمدن، به مدت 24 ساعت مراقب شما باشد.

– کلیه داروهایی که پزشک جراح برای شما تجویز کرده است برای بهبودی شما پس از جراحی کوچک کردن سینه مفید خواهد بود. پس لازم است تمامی داروهای تجویز شده را سر وقت مصرف کنید.

– پس از جراحی کوچک کردن سینه، پزشک جراح برای شما یک سوتین طبی تجویز می کند. برای بهبودی سریع تر باید حتما از این سوتین استفاده کنید.

پس از گذشتن دو روز از جراحی کوچک کردن سینه، می توانید حمام کنید. حمام کردن قبل از این مدت می تواند باعث به وجود آمدن عفونت شود.

– یکی از کارهایی که برای کوتاه کردن دوران نقاهت خود و بهبودی سریع تر می توانید انجام دهید، راه رفتن است. پس از مشورت با پزشک جراح خود در این باره، می توانید شروع به قدم زدن کنید.

– پس از جراحی کوچک کردن سینه و در دوران بهبودی، تا جایی که امکان دارد باید از مصرف سدیم پرهیز کنید. همچنین غذا خوردن را با برخی مایعات مانند آبمیوه ها و سوپ شروع کنید.

– پس از جراحی کوچک کردن سینه باید به مدت یک ماه از مصرف مشروبات الکلی و همچنین دخانیات پرهیز کنید. در صورتی که سیگار می  شید، باید به مدت یک ماه قبل و یک ماه بعد از جراحی کوچک کردن سینه، از سیگار کشیدن خودداری کنید.

مراقبت پس از عمل ماموپلاستی
  • – از آنجا که جراحی کوچک کردن سینه یاماموپلاستی با بیهوشی بیمار انجام می شود، حتما به یک همراه نیاز خواهید داشت تا پس از پایان یافتن عمل جراحی و به هوش آمدن، به مدت 24 ساعت مراقب شما باشد.
ویزیت رایگان

کلیه عمل های زیبایی کلینیک مینا با نظارت حداقل ۳ پزشک متخصص انجام میشود علاوه بر آن کلیه مراجعان بعد از انجام عمل به مدت یک سال هر هفته ویزیت رایگان میگردند.

نتیجه گیری

جراحی کوچک کردن سینه با تمام تاثیری که می تواند در زیبایی و تناسب اندام داشته باشد، به برخی افراد توصیه نمی شود. به عنوان مثال در صورتی که فرد دارای بیماری ها یا اختلالات قلبی و یا دیابت باشد، بهتر است از ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه استفاده نکند. همچنین این جراحی به افرادی که دارای اضافه وزن زیادی هستند هم توصیه نمی شود.

با این حال در صورتی که قصد جراحی کوچک کردن سینه های خود را دارید، اولین و مهم ترین قدم برای این کار، انتخاب یک پزشک جراح متخصص و با تجربه است. یکی از بهترین کلینیک های تهران که عمل جراحی کوچک کردن سینه در آن انجام می شود، کلینیک مینا می باشد. در کلینیک مینا با 50 سال سابقه و بهره گیری از پزشکان جراح متخصص و متبحر، انواع جراحی های زیبایی از قبیل ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه انجام می شود. کلیه عمل های زیبایی کلینیک مینا با نظارت حداقل ۳ پزشک متخصص انجام می شود.

علاوه بر آن کلیه مراجعان بعد از انجام عمل، به مدت یک سال هر هفته به صورت رایگان ویزیت می شوند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *